Новости культуры и искусства

Чому потрібно читати притчі?

Рубрика: Человек и общество -> Литература
Метки: |
Пятница, 8 августа 2014 г.
Просмотров: 2082

притчі

У кожного нас в житті час від часу виникають непрості ситуації, з’являються важкі життєві запитання, які потребують негайної відповіді. Так, життя справді складна штука і інколи ми потребуємо допомоги, поради. Дуже часто відповіді на непрості життєві ситуації ми знаходимо в притчах. В цій статті ми хочемо розповісти вам, що таке притчі та чому їх варто читати.

Притча - це коротенька розповідь, яка вчить нас мудрості. Це не анекдот, над яким посміявся і відразу забув, це історія, наповнена змістом, над якою потрібно подумати, можливо, і декілька днів. І не завжди мораль притчі знаходиться на поверхні, інколи потрібно докласти зусиль, щоб зрозуміти саму суть того, що сказано.

Притча – це повчання. Різні притчі корисно перечитувати щодня тоді, коли відчуваєш таку потребу. Адже саме завдяки притчам згадуєш про ті важливі речі, про які почав забувати. Також люди кажуть, що корисно притчу розповісти іншій людині – таким чином легше донести свою думку, ніж наводити якісь докази.

Притча - це зосередження думки, взаємозв'язку вчинків і наслідків, моралі та прикладів людської мудрості. Ці маленькі розповіді допомагають важливій ідеї просочитися через всі двері свідомості і потрапити в глибини душі.

Для чого потрібно читати притчі? Відповідь проста: вони дозволяють задуматися над своїм життям, своїми цілями і бажаннями. Вони не нав'язують точки зору, висновки, не диктують, як треба жити. В притчах ви лише знайдете міркування про можливі наслідки тієї або іншої поведінки.

У кожній притчі є головний герой, що представляє якусь частину з нашого життя. Ним може бути людина, мудрець, тварина, природне явище, стихія і т.д. Також, у кожній притчі є дія, що приводить до якого-небудь результату. І, звичайно ж, у кожній притчі є суть, мораль, повчання.

Притчі допомагають нам у розумінні істини. Одні з них приносять нам натхнення, інші змушують сміятися, треті - задуматися. Ці історії відкривають нам нові життєві орієнтири, направляють нас і пропонують шляхи майбутніх змін.

Чи часто ви ставили собі запитання, на які немає однозначної відповіді? У бібліотеках і книгарнях ви знайдете тисячі книг, автори яких стверджують, що знають ці відповіді. Але найчастіше одна книга суперечить інший. Якісь книги сьогодні здаються актуальними, але проходить небагато часу, і вони застарівають, їх переглядають або пишуть нові. Однак мораль притчі була, є і буде актуальною завжди.

Сподіваюся, що ми переконали вас у важливості читання притч. Тепер виникає логічне запитання, де знайти актуальні притчі. Погодьтеся, було б добре мати книгу, в якій зібрана величезна кількість розповідей на різні теми та на різні життєві ситуації. Адже пошук кожного разу актуальної для вашого сьогодення історії в інтернеті може займати багато часу та відбивати бажання на довго. На щастя, така книга-скарбниця людської мудрості існує. Хочему звернути вашу увагу на книгу «365 притч на щодень», яку упорядкував Віссон Діана. В цьому виданні зібрано 365 коротких і мудрих розповідей, які справді несуть у собі зміст і які справді варто прочитати.

Читайте притчі, розмірковуйте над ними та будьте мудрими!

За матеріалами сайту skarbbook.com

Поделитесь в соцсетях:

Оставьте комментарий! (комментарий появится после модерации)

Не регистрировать

Премодерация - комментарии проходят проверку.

Укажите email и пароль.
(Если Вы хотите зарегистрироваться Вам нужно будет подтвердить еmail.)(обязательно)