Новости культуры и искусства

У Полтаві Тетяна Кобзар презентувала виставку картин у стилі «наїв»

Рубрика: Изобразительное искусство -> Мероприятия
Метки: |
Пятница, 21 июля 2017 г.
Просмотров: 1618

виставка Тетяни Кобзар

19 липня у полтавському музеї-садибі Івана Котляревського пройшла персональна виставка робіт Тетяни Кобзар «Ярило», в рамках проекту «Виставка одного дня». Художниця, член Національної спілки художників України, продовжує традиції української старої наївної картини й водночас пише по-сучасному.

Роботи Тетяни Кобзар знаходяться в багатьох приватних колекціях та представлені в українських музеях – починаючи із Львівського музею етнографії, а також у різних містах, серед яких Черкаси, Канів, Дніпро, Батурин.

виставка Тетяни Кобзар

«На картинах сьогоднішньої виставки зображено як закохані летять на птахові — казки вигадки. Всі картини посвячені купальським святам, тому й назва «Ярило», – зазначила Тетяна Кобзар.

Зараз художниця готується подавати ці картини у комітет Шевченківської премії.

виставка Тетяни Кобзар

На майбутнє планує створити музей народної картини та зайнятись туристичним бізнесом, щоб показати туристам історичні місця Полтавщини.

Педагог та художник за фахом, Тетяна Кобзар веде свою професійну мистецьку діяльність понад 17 років. У її творчому доробку близько сотні робіт. ЇЇ запрошують закордон, тому вона у пошуках спонсорів.

виставка Тетяни Кобзар

Свої картини малярка створює в етнографічній українській садибі на Оржиччині – серед прекрасних краєвидів. Утім, однієї гарної природи для народного малярства мало: потрібні не тільки базові художні навички, але й етнографічні знання та розуміння українського побуту, а також вміння все це поєднати в одному творі. Тетяна зазначає, що сюжетами для її картин стають також класичні українські літературні твори, народні пісні, стародавні звичаї та обряди. Для цього художниці доводиться звертатися до художньої та спеціальної літератури, проводити етнографічні дослідження.

По матеріалам http://np.pl.ua/2017/07/u-poltavi-tetyana-kobzar-prezentuvala-vystavku-yarylo/

Поделитесь в соцсетях:

Оставьте комментарий! (комментарий появится после модерации)

Не регистрировать

Премодерация - комментарии проходят проверку.

Укажите email и пароль.
(Если Вы хотите зарегистрироваться Вам нужно будет подтвердить еmail.)(обязательно)