Виставка Ґіґера в Києві (HR Giger)

Рубрика: Образотворче мистецтво -> Події
Мітки: | |
Субота, 27 квiтня 2019 г.
Переглядів : 1368

Виставка Ґіґера в Києві (HR Giger)

30 травня у Довженко-Центрі за підтримки Посольства Швейцарії в Україні відкриється перша в Україні виставка лауреата премії «Оскар» за найкращі візуальні ефекти, швейцарського художника Ганса Рудольфа Ґіґера (1940-2014). 40 років тому, вийшов перший фільм «Чужий», що назавжди змінив жанри sci-fi та жахів, потужно вплинув на поп-культуру й дизайн у кіно, комікси та комп’ютерні ігри, та здобув мільйони фанатів у всьому світі.

На виставці будуть представлені роботи з колекції Музею Г.Р. Ґіґера. Також 30 травня о 19:00 Marco Witzig разом із співкураторками проекту Carole Glauser та Myroslava Hartmond проведуть зустріч-дискусію у Довженко-Центрі в рамках паралельної програми Виставка Г.Р. Ґіґера - 40 років фільму "Чужий" (1979).

Виставка є складовою міжнародної програми відзначення річниці прем’єри фільму та однією з головних подій цьогорічного МКФ “Молодість”, в рамках якого відбудуться покази відреставрованої першої стрічки знаменитої франшизи.

Музей Ґіґера

Отже, для свого музею Ґіґер відновив 400-літнє шато на мальовничому пагорбі швейцарського середньовічного містечка Грюєр - лабіринтоподібне планування споруди та стіни завтовшки два метри разом із багатим історичним контекстом неабияк надихали художника.

Ґіґер створив музей, який сам по собі є витвором мистецтва. Його еститика, опрацьована в графічних серіях 1970-80-х, "ожила" у тривимірному просторі. Над інсталяціями біомеханічних середовищ художник працював понад 10 років.

Серед найбільш ефектних - черево-подібний інтер’єр Museum Giger Bar: моторошні склепіння з подвійними арками хребців, що вкривають архітектонічну структуру середньовічного замку, справляють враження перебування у скам’янілому нутрі біблійного чудовиська. Стільці “Харконнен” у вигляді частин людського скелету та кам’яні підлоги із дивовижними ієрогліфами переносять у якусь футуристичну мутовану цивілізацію.

Ґіґер використав штучні матеріали природних відтінків каменю, щоб зберегти дух старовинного замку. Меблі кольору натуральної кістки відполіровані настільки, що на дотик справляють враження м'якої шкіри - це підсилює відчуття перебування всередині живої істоти.

Ґіґер у своїх роботах ілюструє еволюцію злиття людини і машини, і ця тема не залишає байдужим нікого, адже резонує з підсвідомим страхом перед науково-технічним прогресом, що загрожує існуванню людини як біологічного виду. Особливо яскраво ця тема втілюється в архітектурно-скульптурних рішеннях художника, що справляють незабутнє враження на кожного глядача, який наважиться на близький контакт з інфернальними світами швейцарського митця.

З часу відкриття у 1998-му Музей розширився вдвічі. Верхній поверх присвячений приватній колекції самого художника - 600 творів Сальвадора Далі, Ернста Фукса, Бруно Вебера, Гюнтера Брюса, Клода Сандоза, Сибіль Юппер, Андре Лассена та багатьох інших видатних митців. 4 експозиційні кімнати у бічному крилі стали галереєю тимчасових виставок, які курував особисто Ґіґер. Основна експозиція презентує найповніше зібрання творів художника за усі 40 років його творчої кар’єри.

“Трохи дивно для художника самому відкривати свій музей - казав Ґіґер, - але моє рішення було практичним. Насамперед, шанувальники мого мистецтва та колекціонери хотіли бачити оригінальні роботи у постійній експозиції. Галереї та музей могли показати лише деякі твори, впродовж двох місяців на рік, тож більшість часу мої роботи знаходилися на складі. Тепер, коли вони перебувають в експозиційних залах, я можу контролювати умови та стан їх зберігання”.

Кто такий Ганс Рудольф Ґіґер?

Ганс Рудольф Ґіґер - швейцарський художник, представник біопанку у науковій фантастиці, стилю біомеханіки і некроготики у мистецтві. Найбільш відомий своєю дизайнерською роботою для фільму «Чужий», за яку отримав премію «Оскар» у 1979 році. Його ім'я часто пишеться як HR Giger.

Художник народився в м. Кур (Швейцарія) в родині аптекаря. Наприкінці 1957-66 рр. навчався в художніх школах Цюріха, публікував свої графічні твори в андеграундних журналах, займався прикладним дизайном. Цікавився Фройдом та вів графічний щоденник своїх сновидінь-жахів. У 1966-му зустрів свою музу - акторку Лі Тоблер, чиї риси вгадуються в його численних роботах. Дебютував у кіно в 1968-му, в артхаусній фантастичній стрічці “Swissmade 2069”, де він знявся й сам, і де вперше з’явився його образ Чужого. Г.Р.

Ґіґер працював також з режисером Алехандро Ходоровським і письменником Деном О’Бенноном над проектом фільму «Дюна», що так і не був втілений (згодом стрічку зняв Девід Лінч). Проте серія малюнків до фільму набула культового статусу та вплинула на багатьох митців. В результаті цього проекту О’Беннон, сценарист фільму «Чужий», залучив Г.Р. Ґіґера до подальшої співпраці. Цікаво, що перші ескізи 20th Century Fox не прийняла, оскільки студія вважала їх надто ексцентричним, гадала, що аудиторія їх не сприйме. Втім режисер Рідлі Скотт, вражений книгою Г.Р. Ґіґера «Некрономікон», знову звернувся до митця і наполіг на його залученні.

Г.Р. Ґіґер створив для першого «Чужого» не лише дизайн персонажів, але цілий світ – атмосферні середовища, інтер’єр, екстер’єр, задні плани, декорації, пейзажі. У 1980-му Г.Р. Ґіґер отримав премію «Оскар” за візуальні ефекти. Згодом митець працював над фільмами жахів «Полтергейст 2» (1986) та «Особина» (1995). Г.Р. Ґіґер мав також тісний зв’язок з музичною індустрією: є автором стійки мікрофона соліста Korn, електрогітар Ibanez, обкладинок для альбомів Emerson, Lake and Palmer, Деббі Харрі (включені журналом Rolling Stone в 100 найвидатніших обкладинок століття), а також Danzig, Shiver, County Morgue, Celtic Frost, Triptykon та багатьох інших.

Виставка триватиме з 30 травня по 30 червня 2019

 

Години роботи: 12:00 - 20:00

Понеділок вихідний

Вхід 80 грн.

Пільговий квиток 50 грн. для студентів та пенсіонерів за наявності дійсного посвідчення.

Вхід для дітей до 16 років - тільки у супроводі дорослих, за ціною пільгового квитка.

Вхід вільний для співробітників музеїв, осіб з інвалідністю 1-2 групи, учасників бойових дій за наявності дійсного посвідчення.

 

Довженко-Центр:

Київ, вул. Васильківська, 1 (м. Голосіївська)

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre/

Подія:

https://www.facebook.com/events/441246922943086/

Museum HR Giger:

https://www.facebook.com/museumhrgiger/


Поділіться в соцмережах:


Веломагазин Comanche: Детские велосипеды Comanche https://www.velomagazin.com.ua/category/detskie/ велосипеди в Києві від українського бренда Comanche.



Коментарів: 3

  1. 2019-05-20 в 17:39:42 | Віктор

    Нарешті! Грандіозна і надзвичайна виставка HR Giger відбувається в Києві!

  2. 2019-06-07 в 17:38:42 | Коля

    Очікув більшого, лише 32 оригінальні графічні твори та 7 скульптур 1960-2000-х рр

  3. 2019-06-23 в 00:13:19 | Аноним

    Ґіґер помер, а Чужий живе! Це справжній Creator, справжнє досягнення людства.

Залиште коментар! (Коментар з'явиться після модерації)

Не реєструвати

Премодерація - коментарі проходять перевірку.

Вкажіть email та пароль.
(Якщо Ви хочете зареєструватися Вам потрібно буде підтвердити еmail.)



(обязательно)