Новости культуры и искусства

Виставка «Шевченкіана» Івана Марчука

Рубрика: Мероприятия -> Изобразительное искусство
Метки: |
Воскресенье, 9 марта 2014 г.
Просмотров: 215

«Шевченкіана» Івана Марчука

З 9 до 31 березня 2014 року триватиме виставка «Шевченкіана» в Мистецькій галереї актової зали Головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60).

З нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка і 180-річного ювілею Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Мистецькій галереї актової зали Головного корпусу Університету експонується колекція картин малярського циклу "Шевченкіана" видатного, знаного в усьому світі українського художника Івана Марчука.

Іван Степанович Марчук - Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, член Міжнародної Академії Сучасного Мистецтва «Золота гільдія» в Рим. Увійшов до списку ста геніїв сучасності, визначених рейтинговим опитуванням у Великій Британії (GreatorsSynectics, 2007). Він вважається «генієм, що вплинув на трансформацію суспільної свідомості» (всесвітній портал EarthUnivers, 2007).

Цикл "Шевченкіана" складається із 42 картин розміром 60х50 см, написаних темперою на картоні. Майстер використав техніку гризайлю -- наближену до монохромності, переважно майже однотонну гамму найтонших варіацій кольору, побудовану на віртуозному відчутті його оптико-хроматичних можливостей. Лише окремі твори циклу є багатобарвними, але їх колорит дуже стриманий та шляхетно-вишуканий.

Картини не лише ілюструють поетичні рядки Тараса Григоровича, а й виражають світобачення самого Марчука, насамперед його історіософію -- тобто бачення української історії.

1994 року видавництво художньої літератури "Дніпро" надрукувало Шевченкового "Кобзаря" з ілюстраціями Марчукового циклу "Шевченкіана".

Крім картин серії "Шевченкіана" на ювілейній експозиції також представлені твори із циклу "Мальовнича Україна", серед них і найновіша робота майстра, яка до цього часу ще ніде не експонувалася - "І розбудив місяць ніч зимову".

Виставка відбувається за підтримки ректора КНУ імені Тараса Шевченка Губерського Леоніда Васильовича.

Організатори експозиції: проректор з науково-педагогічної роботи Бугров Володимир Анатолійович, Центр фольклору та етнографії Інституту філології.

«Шевченкіана» Івана Марчука

Виставка триватиме з 9 до 31 березня 2014 року.

Експозиція розміщена в Мистецькій Галереї актової зали Головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

м. Київ, вул. Володимирська, 60.

Поделитесь в соцсетях:

Оставьте комментарий! (комментарий появится после модерации)

Не регистрировать

Премодерация - комментарии проходят проверку.

Укажите email и пароль.
(Если Вы хотите зарегистрироваться Вам нужно будет подтвердить еmail.)(обязательно)