Новости культуры и искусства

Виставка сучасних ікон «Обличчям до чудес»

Рубрика: Изобразительное искусство -> Мероприятия
Метки: |
Пятница, 1 февраля 2019 г.
Просмотров: 95

Виставка сучасних ікон «Обличчям до чудес»

1 – 23 лютого 2019 року у Центрі Української Культури та Мистецтва відбуватиметься VIII виставка сучасних ікон «Обличчям до чудес». Відкриття – 1 лютого о 18:00.

Виставка сучасних ікон «Обличчям до чудес»

Виставка сучасних ікон «Обличчям до чудес»

Місце проведення: І поверх Центру Української Культури та Мистецтва,

м. Київ, вул. Хорива, 19-В; тел. (044) 425-12-64, (044) 425-12-66.

На виставці будуть представлені роботи сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» виконані в різних техніках. Зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.

Експонуватимуться ікони з сюжетами Євангелія. Ідейним центром є монументальна ікона «Чудеса Ісуса Христа» – лик Христа, який обрамляють сюжети всіх чудес, описаних у Новому Заповіті.

«У цій роботі проведено паралель між Горнім світом та нашим, – говорить куратор виставки Марія Павелко, – Христос дивиться на нас, неначе крізь вікно. Так само і ми спілкуємось з Ним завдяки «вікну в Горній світ» – іконі. А чудеса, які відбуваються з нами повсякчас, допомагають нам у цьому».

Особливе місце на виставці посідають ікони, що зображують притчі, які оповідав Христос. На іконі «Притча про милосердного самарянина» всі події відбуваються одночасно, в одному просторі. Зображення притчі про багача та Лазаря нагадує стрічку кінематографу. Слова «Рече Господь» неначе титри розпочинають оповідання. Далі кадри описують зміст притчі. Завершальним титром є «Амінь», що стверджує істину промовлених слів Христа.

Під час виставки Майстри «Небо на землі» запрошують дітей віком від 11 років поринути у творчу атмосферу і долучитись разом з ними до створення анімаційного фільму. Майстер-клас зі створення анімації (Stop motion) відбудеться 2 лютого об 11:00. Реєстрація обов’язкова (за тел. (073) 040 34 64, (066) 155 92 37), адже кількість учасників обмежена.

За словами організаторів, зима в житті людини є своєрідною точкою відліку – з її закінченням минає один період життя й починається інший. Тому не випадково родина іконописців назвала виставку «Обличчям до чудес». «Чудеса відбуваються з нами на кожнім кроці. Варто спробувати їх помічати і наше життя почне набувати нових сенсів» – вважають організатори виставки.

За додатковою інформацією звертайтесь до Марії Павелко

(073) 040 34 64, (066) 155 92 37, veselka_2003@ukr.net, www.ikona.ua

Ласкаво просимо! Вхід вільний!

Час роботи виставкових залів:

Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:

Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В

ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

www.dolesko.com

Поделитесь в соцсетях:

Оставьте комментарий! (комментарий появится после модерации)

Не регистрировать

Премодерация - комментарии проходят проверку.

Укажите email и пароль.
(Если Вы хотите зарегистрироваться Вам нужно будет подтвердить еmail.)(обязательно)