Новости культуры и искусства

Виставка «Український натюрморт»

Рубрика: Мероприятия -> Изобразительное искусство
Метки: |
Четверг, 6 сентября 2018 г.
Просмотров: 291

Виставка «Український натюрморт»

З 7 вересня по 7 жовтня у Нацiональному музеї «Київська картинна галерея» триватиме виставка «Український натюрморт». Живопис і графіка з колекції музею.

Натюрморт є одним із затребуваних жанрів живопису в історії європейського образотворчого мистецтва з часу виокремлення його у самостійний жанр у XVI ст. і по сьогодні.

Колекція Національного музею “Київської картинної галереї” налічує чисельні роботи цього популярного жанру починаючи з ХVIII століття. Разом з тим багатство колекції презентують і різноманітні твори українських художників ХХ початку ХХІ ст. Це високохудожні мистецькі роботи відомих майстрів, що показують багатогранність стилістичних, пластичних, колористичних художніх рішень.

За ініціативи галереї “Карась” – Національний музей “Київська картинна галерея” бере участь у важливому міжмузейному проекті «Український натюрморт» спрямованому на зібрання та аналіз найбільшої кількості творів у жанрі натюрморту за всю історію українського мистецтва. Мета проекту – через історичну оптику митців різних поколінь віднайти певну формулу українського натюрморту як феномену української самоідентифікації, адже натюрморт – це перш за все логіка розміщення об’єктів на площині – їхня композиція.

На виставці представлено близько 20 художніх робіт живопису і графіки вітчизняних майстрів другої половини XX - початку XXI століття.

Твори Л.Чичкана, Є.Звєздова, Р.Багаутдінова, Г. Бородай, О.Фіщенко, О. Рижих, М. Муравського, Л. Годунової, І.Павельчук, В.Бистрякова, Г.Неледви, М. Вайнштейна, О.Отрощенко, О.Придувалової, С.Чаркіна, М.Прокопенка Ю.Вакуленка та ін. гідно презентують цей жанр і розмаїття його втілення у мистецькому творі – від класичних композицій до умовно-фігуративних зображень.

Відвідати виставку можна з 7 вересня по 7 жовтня у малій виставкові залі музею.

Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

вул .Терещенківська, 9, Киев, 01004

https://www.facebook.com/events/479252729207983/

Поделитесь в соцсетях:

Оставьте комментарий! (комментарий появится после модерации)

Не регистрировать

Премодерация - комментарии проходят проверку.

Укажите email и пароль.
(Если Вы хотите зарегистрироваться Вам нужно будет подтвердить еmail.)(обязательно)