
10 листопада 2016 року відбулася прем’єра фільму «Гніздо горлиці» - переможця Одеського кінофестивалю, українського повнометражного фільму про проблему трудової міграції.
Фільм «Гніздо горлиці» знятий за реальними подіями та відкриває з різних боків проблему еміграції. Про українських жінок, які вимушені їхати на заробітки за кордон.
Фільм «Гніздо горлиці» 2016 дивитись онлайн:
У головної героїні Дарини була чудова родина — коханий чоловік та донька. Але коли чоловік втратив роботу, грошей вкрай не вистачало. Тому, коли їй запропонували роботу в Італії, вона погодилась. Але дива не сталося, на чужині її чекали проблеми та страждання. До того ж коли вона повернулася на рідну Буковину, дізналася що вагітна. Любов і розуміння сім’ї безповоротно втрачено. Дарині доведеться зробити непростий вибір між життям яке вона знала і тим, яке привезла з собою.
Режисер — Тарас Ткаченко
Оператор — Олександр Земляний
Сценарист — Василь Мельник, Тарас Ткаченко
Композитор — Стефано Лінтіні
Продюсер — Володимир Філіппов
У ролях:
Римма Зюбіна — Дарина
Віталій Лінецький — Дмитро
Олександра Сизоненко — Мирослава
Микола Боклан — Юрко
Наталія Васько — Галя
П'єр Фереро — Коханець Галі
Максим Канюка — Михайло
Мауро Чіпріані — Алесандро
Сільвія Рубіно — дружина Алесандро
Ліна Бернарді — Синьойра Вітторія
Цікаві факти про фільм «Гніздо горлиці» 2016
- Сценарій фільму написаний на основі роману Василя Мельника.
- Зйомки кінострічки тривали три роки.
- В Україні фільм знімали здебільшого у селі Виженка, містечку Вижниця, та місті Чернівці, а італійські зйомки пройшли в місті Генуї.
- У фільмі знімалися італійські актори Ліна Бернарді, Мауро Чіпріані, П’єр Луїджи Фереро.
- У період зупинки виробництва фільму загинув виконавець однієї з головних ролей фільму — Віталій Лінецький. Через це кінцівка стрічки була повністю змінена.
- Прем'єра в Україні відбулась 10 листопада 2016 року на 91 екранах. За перший вікенд прокату фільм заробив ₴552 тис. і його подивилось близько 9 тис. глядачів. Загалом, фільм заробив за 6 тижнів прокату ₴1.36 млн.
- 9 червня 2016 р. режисер фільму повідомив, що він відмовився брати участь у Московському кінофестивалі на знак солідарності з українськими військовими на фронті та з в'язнями Кремля.
- Кошторис фільму склав ₴17,4 млн, з них частка Держкіно була трохи меншою ₴8.2 млн (~47%) а частка приватних продюсерів ₴9.2 млн (₴53%).
- Фільм завоював головний приз Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю 2016, картина була визнана кращим повнометражним фільмом.
- На Міжнародному кінофестивалю в Мумбай 2016 фільм отримав Приз екуменічного журі.
- На Національній кінопремії «Золота дзиґа» 2017 фільм переміг у категоріях: Найкращий фільм, Найкращий режисер, Найкращий актор у головній ролі, Найкраща акторка у головній ролі, Найкращий актор другого плану, Найкраща акторка другого плану.
- На Люблінському міжнародному фестивалі авторського незалежного кіно 2017 (Польща) фільм отримав «Спеціальну відзнаку» за найкращу режисуру.
Коментарі: 1
1 Dimochka 01-07-2024 06:43
Важко усвідомити, що Віталій Лінецький вже ніколи не вийде на сцену, не сяде перед камерою, не оживить на екрані нового героя. Цей фільм – його останній слід у кінематографі, останнє слово талановитого актора, якого неможливо замінити. Його втрата – невимовний біль для кожного, хто його знав, і для всіх, хто цінував його талант.