
Про таку ініціативу 24 квітня 2024 року у соцмережах повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
«Мета — світ має побачити боротьбу України очима її захисників. Боротьба за право бути почутими потребує знань та вмінь. Тож робимо все по-справжньому! Ми спрямовані на результат. Але й процес буде захопливим! Від нас — найпрофесійніші педагоги, максимально відверта розмова. Від ветеранів — готовність вчитися й викладатися на повну», — йдеться у повідомленні.
Проєкт «Театр ветеранів» ставить за мету реабілітацію української ветеранської спільноти через театральне мистецтво. Він виник як спільна ініціатива "ТРО Медіа" та "Театру Драматургів" і зосереджується на вихованні драматургічних та акторських здібностей серед ветеранів. Проєкт покликаний допомогти учасникам оговтатися від травматичного досвіду, поранень, контузій та втрати кінцівок шляхом написання та постановки власних п'єс.
Відеопрезентація проєкту
Полковник Олексій Дмитрашківський та режисер Максим Курочкін розповідаюсь про запуск проєкту «Театр ветеранів»
До 10 травня 2024 року відкрито набір учасників, після чого буде сформовано групу з 10 ветеранів. Посвідчення УБД необов'язкове, для участі в конкурсі треба заповнити анкету онлайн. Заняття тривалістю два місяці проходитимуть у Києві, починаючи з 10 червня 2024 року. Досвідчені психологи супроводжуватимуть процес, забезпечуючи терапевтичний ефект. Кульмінацією проєкту стане презентація вистави за текстами ветеранів, запланована на серпень 2024 року.
Мета проєкту - дати світові побачити боротьбу України очима її захисників через драматичні театральні постановки та п'єси. Це нагода для ветеранів поділитися своїми історіями та почуттями в креативний спосіб, сприяючи одужанню та реінтеграції до цивільного життя.
"Це інструмент реабілітації для тих, хто пережив травматичний досвід, має поранення, контузії, втрати кінцівок. Це можливість для ветеранів навчитись професійно писати тексти для театру та втілювати свій задум на сцені", — йдеться у повідомленні Генштабу.
Організатори наполягають на професійному підході, залучаючи найкваліфікованіших викладачів та орієнтуючись на створення конкурентоспроможного продукту.