
Не секрет, що після закінчення педагогічного вишу більшість випускників не йдуть працювати до шкіл. Маленька зарплата та орендована квартира не багатьох влаштовує. Але де тоді знайти роботу вчителю української мови та літератури, крім школи? Пропонуємо вам декілька цікавих варіантів.
https://www.canva.com/photos/MADPXBYD7z8-black-hat-of-the-graduates-floating-in-the-sky-/
Репетитор
Найпростіше рішення яке дозволяє працювати за фахом — це стати репетитором. Звичайно, без досвіду на самому початку шляху буде нелегко, але якщо ви дійсно добре знаєте свій предмет і можете з легкістю підготувати дитину на 10 балів з української мови, а це обов'язковий предмет у школі для здачі, то успіх прийде досить швидко.
Тим більше сьогодні чимало порталів та сервісів, які допомагають у пошуку майбутніх клієнтів. А щоб спати спокійно, можна зареєструватися в податковій як самозайнятий. А також раджу звернутися до великих онлайн-школ, які займаються підготовкою до ДПА чи ЗНО. Їм досить часто потрібні молоді та гарні педагоги, які знають свій предмет.
Редактор, журналіст
Безперечно, саме майбутні вчителі української мови та літератури добре знають, як писати грамотно, і де необхідно поставити кому. Сьогодні існує багато регіональних онлайн ЗМІ, яким завжди знадобляться хороші фахівці. Єдине, що вам може швидко набриднути, так це писати про відкриття чергового дитячого майданчика або золотого весілля у пенсіонерів.
Копірайтер
Як варіант, можна зареєструватися на сайті фрілансерів та пропонувати свої послуги, як копірайтера. Простіше кажучи, написати тексти на замовлення для сайтів, ЗМІ. Тут ціна питання залежатиме від кількості символів у статті та якості матеріалу.
Почати можна з написання статей для великих порталів, які дають змогу стати автором на майданчику. Інший варіант – це писати свої тексти на біржах копірайтингу або завести свій блог, який у майбутньому буде монетизований.
Поліцейський
Ну і ще один варіант – це робота у поліції. Наприклад, у місті досить часто можна зустріти співробітника, який закінчив саме педагогічний коледж чи університет. Вчителі є хорошими психологами та спокійно зможуть працювати, наприклад, у відділі справах неповнолітніх. І якщо вас не лякає купа паперової роботи та відвідування неблагополучних сімей, то така робота для вас.
Звичайно, ніхто вам не заважає працювати бухгалтером, менеджером, психологом чи на себе. Головне знайти ту роботу, що до душі.
Де вчителю шукати роботу?
Сайти пошуку роботи пропонують різні вакансії для вчителів української мови, вибір за вами. Заповнивши профіль на порталі ви можете створити резюме, що дозволить швидше знайти роботу. Переваги створення профілю на сайті з пошуку роботи:
- Швидкий відгук на вакансії.
- Підбір вакансій на запит.
- Можливість зберігати цікаві вакансії в блокноті, щоб повернутися до них пізніше.