
Лінійка програм про мистецтво, об'єднана в «Лекторій», від ТБ-каналу «UA: Культура». Дивись програму «Лекторій. Музика» з музикознавицею Любов'ю Морозовою та журналістом і телеведучим Юрієм Макаровим.
- Олів'є Мессіан – «Квартет на кінець часу». Програма про французського композитора Олів'є Мессіана – знакового авангардиста, органіста і орнітолога, та про його твір, написаний у концтаборі.
- Людвіг ван Бетховен – Симфонія № 3. «Героїчна». Про героїзм та історію «Героїчної» симфонії Бетховена.
- Дмитро Шостакович – Симфонія № 7. «Ленінградська». Про дилему Дмитра Шостаковича та російську пропаганду.
- Бенджамін Бріттен – «Воєнний реквієм». Британський композитор, піаніст і диригент Бенджамін Бріттен та його «Воєнний реквієм».
- Сергій Прокоф'єв – Кантата «Олександр Невський». Музика та війна, історичне тло кантати Сергія Прокоф'єва «Олександр Невський», в основі якої – музика до фільму Сергія Ейзенштейна.
- Джон Вільямс, музика до «Зоряних воєн». Про автора музики до «Зоряних воєн», кінокомпозитора Джона Вільямса.
- Петро Чайковський – Увертюра «1812 рік». Музикознавиця Любов Морозова та журналіст Юрій Макаров «деконструюють» Петра Ілліча Чайковського та його знамениту увертюру «1812 рік».
- Моріс Равель – «Болеро». Твір, що виконується у світі кожні десять хвилин та водночас є відомим символом Першої світової війни – «Болеро» французького композитора Моріса Равеля.
- Модест Мусоргський – Опера «Борис Годунов». Про оперу Модеста Мусоргського «Борис Годунов».
- Радянські марші. Звідки походять радянські марші, хто їх несподівано запозичав. Все, що ви б і не подумали про «Священну війну» Лебедєва-Кумача, «Авіамарш» Юлія Хайта та «Біла армія, чорний барон...» Самуїла Покраса – у «Лекторії. Музика».
- Микола Лисенко – Опера «Тарас Бульба». Про знамениту оперу українського композитора Миколи Лисенка «Тарас Бульба», за сюжетом повісті Миколи Гоголя.
- Варіації на тему Антоніо Діабеллі. Знамениті варіації на тему лендлера Антоніо Діабеллі, Бетховена, Ференца Ліста та наслідки наполеонівських воєн.
- Ференц Ліст – «Мазепа». Бесіда про симфонічну поему Ференц Ліст «Мазепа».
- Як Іван Мазепа став героєм Байрона та Гюго? Чому Ліст – «рокзірка ХІХ сторіччя»?
- Новорічний випуск – Віденський бал. У спеціальному святковому випуску «Лекторію» про осердя Віденського балу – вальс.