
Великі міста чарують величчю та свободою. Потрапляючи у такі, мимоволі розумієш, що ти всього лиш малесенька мікрочастинка великого всесвіту, в якому до тебе нікому немає діла. А от маленькі містечка мають свою особливу, не схожу на інші, магію. Такою ж чарівністю манить до себе і Тернопіль – невеличке поселення у Західній Україні, яке є одним із трьох центрів історичної Галичини.
Заснований ще у 1540 році, Тернопіль сьогодні є надзвичайно сучасним містом із новою архітектурою та пам’ятками культури. Це результат воєнних часів та плюндрувань українських населених пунктів, серед яких він виявився свого часу одним із найбільш зруйнованих. Зі старовинних будівель, котрі вкоренилися серед вулиць міста ще з часу його заснування, сьогодні залишилися Старий (Тернопільський) замок, Надставна церква, що гордо височіють на пагорбі над розлогим та надзвичайно красивим тернопільським ставом, а також кілька давніх тернопільських храмів та залізничний вокзал. І хоча ці архітектурні пам’ятки сьогодні мають вигляд далеко відмінний від первісного, все ж від їх стін і нині віє історією та сивочолою давниною.
Це місто зелені, тут практично завжди ясна і сонячна погода - Тернопіль багато років вважався одним із найзеленіших та екологічно найчистіших. На такій маленькій площі, якою володіє містечко, розкинули свої зелені шати чотири парки культури та відпочинку, а також ландшафтний парк «Загребелля». Також справжнісіньким дивом посеред міста є тернопільський став. Озеро було штучно створене на місці багаторічного болота, зарослого кущами терену, від яких і походить назва поселення. Адже Тернопіль – це Тарнополь, Тарнополля, Тернове поле.
Сьогодні тернопільський став у центрі міста є об’єктом природної окраси Тернополя, його набережні та острів закоханих є улюбленими місцями прогулянок місцевих жителів та закоханих пар. Коли сонячна погода Тернопіль може похвалитися і двома пароплави – «Капітан Парій» та «Герой Танцоров», котрі щоденно курсують водами ставу. Проте окрім них на горизонті ставу можна часто спостерігати за кольоровими вітрильниками, самотніми каное, рибацькими човнами та вишуканими яхтами. А ще віднедавна Тернопіль відновив традицію проведення на тернопільському ставі Чемпіонату світу з водно-моторного спорту, який вперше і востаннє в місті проводився у 1987 році. Завдяки цій події про маленьке українське місто знову заговорила чи не уся Європа, а іноземні туристи почали частіше навідуватися у гості.
Тернопіль багатий на цікаві місця відпочинку. Приблизно у 90-х роках саме це місто було знане серед західної молоді завдяки поширенню найбільшої різноманітності субкультур. А наймасштабніші та надзвичайно популярні на той час рок-концерти та фестивалі стали й взагалі візитною карточкою містечка. Про це ми знаємо і зі слів відомої на всю Україну пісні «Братів Гадюкіних» - «Файне місто Тернопіль».
Гармонійною окрасою Тернополя здавна були і залишаються тернопільські фонтани. Завдяки прекрасному композиційному поєднанню цих об’єктів архітектури та оздоблення, а ще тому що тут хороша погода, Тернопіль часто називають «містом фонтанів». А центральні клумби, які майорять квітковим різнобарв’ям протягом весни, літа та навіть осені, лише доповнюють атмосферу Тернополя ще більшою чарівністю.
Ні для кого не секрет, що Тернопіль вважається також і студентським містечком Західної України. А оскільки молоді у місті багато, то й закладів розваг повинно бути на всякий смак та забаганку. Нічне життя Тернополя не менш насичене, аніж денне. Нічні клуби, ресторани, театри та кінотеатри, арт-бари, концертні майданчики міста кожного вечора перетворюються у шумні та веселі вулики.
Тернопіль – це місто вічного спокою, але й водночас молодіжної активності. І щоби відчути цю ауру, треба тут обов’язково побувати.