
Виставка відкрилася 15 квітня і мала б тривати 2 тижні. Проте вже наступного дня вхід до галереї закрили без відома кураторок.
Керівництво Національного педагогічного університету імені Драгоманова, у стінах якого розміщений арт-простір «СКЛО», самовільно почало демонтаж експозиції, яка присвячена темі цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського.
Серед причин закриття кураторка арт-простору Вікторія Шеховцова назвала «побоювання сусідніх організацій зриву їхніх подій праворадикалами, погрози з боку праворадикальних студентів та погрози з боку адміністрації ВНЗ звільнити саму кураторку».
«Сьогодні ми прийшли, аби закрити виставку, проте нас не пускали в приміщення, а керівництво вже почало знімати картини. Деяких робіт взагалі немає, деякі завішені шторою, кілька картин зняли зі стін. У нас із кураторкою арт-простору Вікторією Шеховцовою була домовленість про те, що роботи ми заберемо у середу до вечора. Нині ми їй телефонуємо, але вона вимкнула телефон», — розповіла одна із кураторок виставки Валерія Зубатенко.
Пізніше журналістам вдалося зв’язатися з Вікторією Шеховцовою, яка заявила, що відсьогодні вона більше не є кураторкою арт-простору «СКЛО».
«Мене сьогодні офіційно зняли з посади кураторки. Все пов’язано з виставкою. Вона не відповідає тій тематиці, яка має право бути в педагогічному університеті», — сказала Вікторія Шеховцова.
За її словами, куратори викликали поліцію та зафіксували порушення за ст. 194 КК України — умисне знищення або пошкодження майна.
«Наші речі утримують незаконно, нас не пускають аби їх забрати. Через прозорі стіни видно, що деякі картини пошкоджені, серед них роботи Микити Кадана, Володимира Кузнєцова», — заявила кураторка виставки Альона Мамай.
В експозиції було представлено роботи 18 українських митців, серед них Володимир Кузнєцов, Давид Чичкан, Микита Кадан, Марія Куліковська, Дана Кавєліна. Через погрози з боку праворадикалів, про які заявляли організатори, відкриття виставки відбулося в умовах посиленої охорони з боку правоохороних органів.
Раніше кураторки виставки повідомляли про тиск із боку адміністрації ВНЗ: «Такi випадки iнституцiйної цензури тiльки в Києвi вiдбувались неоднoразово, починаючи iз закриття виставки «Українське тiло» в НаУКМА i продовжуючи цензуруванням роботи Давида Чiчкана в музеї Тичини».