
В травні 2019 року пройшов конкурс на найкращий ескізний проект для створення муралу на Чорнобильській АЕС.
Малюнок буде розташовано на східній стіні машинного залу, яка виходить на офісні приміщення ЧАЕС. За умовами проекту він повинен бути розрахований на розмір 18,5 м на 57,9 м.
Переможець конкурсу нагороджується ексклюзивною дводенною персональною екскурсією на Чорнобильську АЕС та у місто Прип'ять, а також грошовою винагородою.
На конкурс за найкращий мурал на Чорнобильській АЕС було подано 24 роботи. На офіційній сторінці Чорнобильській АЕС
https://www.facebook.com/ChornobylNPP/
оприлюднили ескізи, які надіслали учасники конкурсу.
Після обробки протоколів журі, що враховують наступні критерії: тематична відповідність, креативність, художня доцільність, інноваційність роботи, а також після підрахунку балів глядацького голосування у Facebook переможцем було обрано Валерія Коршунова з роботою «Погляд у майбутнє».
Його концепція: Надсучасні технології розвиваються так само бурхливо, як відновлюється природа у Зоні. Настав час прийняти виклик та створювати своє майбутнє. Проект закликає подивитись у можливе майбутнє ЧАЕС, де новітні технології, наукові дослідження, та проста робота людей можуть створити майбутнє, що змінить ставлення до ЧАЕС і весь світ.
Згідно з Порядком проведення конкурсу переможець нагороджується ексклюзивною дводенною персональною екскурсією на Чорнобильську АЕС та у місто Прип'ять (допускається група до 3-х осіб), а також 5000 гривень.
Вибір безпосереднього виконавця зупинився на компанії MuralMarket, яка відома своїми роботами у Києві та інших містах України (серед клієнтів: Ринок Столичний, Даринок, Платформа, Ашан, МастерКард, Ощадбанк).
«Ми є найбільшою компанією в Україні з художньо-декоративного оформлення, виконуємо всі наймасштабніші та найскладніші замовлення», — говорить організатор робіт і художник MuralMarket Ігор Мороз.
«Робота займе два-три тижні. Першим етапом роботи є розмітка. Вона виконується з проектора в нічний час. Ми підключаємо потужні проектори і світимо на стіну. Художники наносять контури зображення, а подальша робота близька, можна сказати, до розмальовки. Тобто людина з ескізом, як по карті, знаходить, де вона зараз знаходиться, і розмальовує шматочок або трави, або неба, або руки, коней чи ще чогось. Нічого складного, просто великі масштаби, але до цього ми звикли».
За словами Ігоря, у роботі будуть використані як аерозольні фарби, так і звичайні фасадні. «Один аерозольний балон — це 400 мілілітрів. Оскільки об'єкт 1100 квадратних метрів, ми беремо майже 1000 аерозольних балончиків».