
З 15 травня по 30 червня 2019 о 18.30 Національний художній музей України чекає гостей на виставку «Олександр Богомазов. Творча лабораторія». Відкриття виставки 15 травня о 18:30.
Це великий виставковий проект, присвячений творчості найяскравішого експериментатора українського авангарду Олександра Богомазова. На виставці буде не лише представлена найповніша версія творчості Богомазова на основі відібраних робіт з музеїв і приватних збірок України, але й значний пласт підготовчих робіт, ескізів. Вперше ескізи і картини разом із теоретичними розробками будуть виставлені єдиним комплексом. Також глядачі уперше за майже 90 років побачать відреставровану картину «Пилярі».
Самобутній творчий стиль Олександра Богомазова сформувався у 1913-1916 роках під час роботи над теоретичними працями «Живопис та елементи» (1914), «Думки про мистецтво» (1915-1916), присвяченим пошукам відповідей на запитання: як художник і глядач можуть зрозуміти один одного, що повинен знати і вміти художник, щоб картина викликала саме ті емоції глядача, які пережив і відчув художник, як звичайні технічні прийоми упредметнюють на поверхні паперового аркуша або звичайного полотна гомінкий дзвін трамвая, перестук жіночих підборів на київських вулицях і запах квітів у боярських лісах.
Короткий, але насичений, час практичних і теоретичних розвідок митця втілився в оригінальний творчий стиль, який визначався «фірмовим» внутрішнім динамізмом різноманітних живописних форм, розвивався у напрямку подальших формалістичних експериментів і в найрадикальніших із них переступив за межу безпредметності.
Центральну частину експозиції відведено живописному циклу «Праця пилярів» (1927-1930), програмному твору Богомазова, в якому автор якнайповніше розкрив свої теоретичні і практичні досягнення. Художник встиг створити дві картини циклу — «Пилярі» (1927–1929) і «Правка пилок» (1927). Друга робота близько століття перебувала у зруйнованому стані у закритому «спецфонді» музею, її реставрація тривала майже три роки. Третю картину «Накат колоди» (1927–1930) художник не встиг написати через передчасну смерть, та про неї ми знаємо з численних ескізів, які також будуть представлені в експозиції.
Кураторка виставки Олена Кашуба-Вольвач, завідувачка наукового відділу мистецтва 19 – початку 20 століття NAMU, так схарактеризувала представлені в експозиції роботи: «Твори, виставлені у чотирьох залах NAMU, засвідчують знайомство Олександра Богомазова з різними напрямками європейського авангардного мистецтва, зокрема й футуристичною концепцією відображення світу через демонстрацію руху об’єктів, з яких він складається. Художник відкриває низку власних мистецьких прийомів, що дозволяють йому не тільки передавати динамічні стани зображувальних об’єктів, але й зробити акцент на психологічному сприйняті глядачем відчуття цього руху».
Вхід вільний.
Адреса музею: м.Київ, вул. Грушевського, 6
Кураторка: Олена Кашуба-Вольвач
Виставковий дизайн: Олександр Бурлака
Графічний дизайн: Hooga
http://prostir.museum/ua/event/6639
https://www.facebook.com/ucrms