
З 23 жовтня по 15 листопада 2024 року в аукціонному домі Goldens буде презентована експозиція нового живописного проєкту Нікіти Цоя «Антитези до видимих історій». У цьому проєкті-дослідженні художник ставить під сумнів усталені стереотипні колективні міфи та розкриває приховані травми суспільної свідомості.
Підважуючи романтизовані уявлення про минуле, Нікіта Цой звертається до категорії пам'яті, досліджуючи підсвідомі болі, страхи та травми, що передаються від покоління до покоління. Він деконструює стереотипні світоглядні норми, звільняючи місце для суб'єктивного сприйняття дійсності.
Творча постать Нікіти Цоя
Український художник Нікіта Цой (нар. 1991) є оригінальною та багатогранною творчою особистістю. Він виріс у творчому середовищі, де з юних років розвивав свої мистецькі навички. Цой розпочав свій шлях художника у віці п'яти років, а з семи років бере участь у виставках. Він здобув ґрунтовну освіту, навчаючись у Київській Дитячій академії мистецтв, Державній художній школі ім. Т. Шевченка, Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, а також Київській Академії медіа мистецтва. Сьогодні Нікіта Цой є членом Національної Спілки Молодих Художників України та живе і працює в Києві.
Унікальні художні прийоми
У своїх роботах Нікіта Цой використовує прийоми фантасмагорії та магічного реалізму, поєднуючи реальність та абсурд. Динамічні, сміливі й майстерно написані персонажі його картин балансують між реалізмом, сюрреалізмом, експресіонізмом і символізмом. Викривлена, деформована чи гіперболізована плоть цих образів оточена чудернацькими символами або буденними предметами, вписана в атрибутику як надреальних ситуацій, так і цілком звичайних подій.
Нікіта Цой також вдається до прийомів караваджистів, імітуючи на своїх полотнах тінь від спалаху фотоапарата, що надає його зображенням містичного, навіть есхатологічного настрою. Ці техніки допомагають художникові «збирати тіло людини із залишків оточення та явищ, які в людину "вбудувалися"».
Глибинні філософські концепції
Роботи Нікіти Цоя торкаються найпотаємніших і найтемніших кутків людської підсвідомості, її подвійності. Художник вважає, що в кожному з нас є власний двійник, або «допельгангер», у якому втілюється все те, від чого ми відмовляємося в повсякденному житті. Таким чином, Цой протиставляє стереотипні уявлення людини про себе її глибоко схованому другому «я», корені якого сягають підсвідомості.
Аналізуючи архетипи та поєднуючи абсурдно-несумісне, Нікіта Цой руйнує межі між прийняттям і запереченням, захопленням і відразою, сарказмом і співчуттям, піднесеним і приземленим, фантастичним і реальним. Його роботи викликають у глядача складний комплекс емоційних станів, спонукаючи не лише до емоційних переживань, а й до інтелектуальної рефлексії.
Експозиція «Антитези до видимих історій» - це проєкт-дослідження, результати якого, за словами самого автора, можуть бути абсолютно несподіваними. Виставка, що складається з 15 живописних творів, буде доступна для відвідування з 23 жовтня до 15 листопада в аукціонному домі Goldens.
Графік роботи:
23 жовтня – 15 листопада 2024
12:00 – 19:00
Понеділок - субота
Неділя - вихідний
Вхід вільний
Адреса:
Київ, вул. Леоніда Первомайського, 4
Аукціонний дім Goldens
https://gs-art.com
https://www.facebook.com/goldens.auction
Коментарі: 1
1 Mikki 30-10-2024 17:11
Хоча я розумію намагання автора дослідити глибини людської підсвідомості та звернутись до складних філософських концепцій, його роботи викликають у мене почуття певного занепокоєння та навіть тривоги.
Так, безперечно, твори Нікіти Цоя є оригінальними та майстерно виконаними з технічної точки зору. Проте їх сюжети, деформовані образи часто справляють на мене гнітюче, а подекуди й тривожне враження. Іноді я навіть відчуваю певний дискомфорт, споглядаючи ці полотна. Якщо він хотів шокувати глядача - то йому це вдалося.