
23 червня – 14 липня 2021 року в Центрі Української Культури та Мистецтва відбуватиметься виставка «Всеосяжний світ колажу Людмили Кобичевої». Відкриття – 23 червня о 18:00.
Місце проведення: І поверх Центру Української Культури та Мистецтва, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64, (044) 425-12-66.
За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва.
На виставці буде представлено понад 30 творів, виконаних Людмилою Кобичевою в техніці європейського колажу з використанням змішаних технік і природних матеріалів, а також, в авторській техніці. До експозиції увійдуть вироби з різноманітних тканин, зі шкіри й напівдорогоцінного каміння, змішаних матеріалів; вироби, створені з використанням крапкової техніки; багатовимірний колаж (авторська техніка) «Павутиннячко»; серія робіт із природних матеріалів «Риби і водна стихія» тощо. Переважна більшість сюжетів – авторські.
Особливістю колажів Людмили Кобичевої є використання прозорих тканин в якості основи. Завдяки цьому її вироби набувають кольору поверхні, на якій розташовані та гармонійно вписуються в художній простір. І, не зважаючи на те, що поверх основи іноді використано доволі масивні матеріали (шкіра, каміння, мушлі) – роботи візуально легкі, виникає стереофект. Тобто, складається враження, ніби сюжети висять у повітрі.
Людмила Кобичева народилася в 1946 р. в творчій родині. Її батьки були художниками-аматорами, хоча працювали в інших сферах: батько – військовий, мама – викладач нарисної геометрії. Їх роботи отримували відзнаки на численних художніх виставках. Після закінчення Київського Державного університету ім. Т. Г. Шевченка, Людмила Кобичева працювала юристом. Зокрема, викладачем Аденського університету (Південний Йемен). Ще під час навчання захопилася мистецтвом колажу.
Перші художні настанови Людмила Кобичева отримала від всесвітньо відомої художниці Тетяни Яблонської, яка звернула увагу на неординарне сприйняття кольору молодої дівчини, особливе бачення зображень в просторі. Надала безцінні поради займатися творчістю. Це був своєрідний дороговказ, до виконання якого Людмила Кобичева йшла все життя. Але творчий потенціал по-справжньому змогла втілити тільки після виходу на пенсію, здобувши професію «дизайнер інтер’єру». Протягом 20 років створила понад 500 робіт, жодна з яких не повторюється.
Людмила Кобичева розробила кілька авторських технік, що відрізняються від загальновідомих. Дані про її творче надбання розміщені в Енциклопедії Сучасної України (Київ-2013. Том 13). Художниця має своїх послідовників, учнів з якими ділиться секретами майстерності. Її роботи знайшли своїх шанувальників в Нідерландах, Франції, Німеччині, Італії, США, Канаді, Індії, ОАЕ, Польщі, Румунії, Білорусі, Росії, Угорщині, Ізраїлі, Туреччині й Україні.
Твори Людмили Кобичевої були представлені більш ніж в 30 проектах. Серед них:
- участь у колективній виставці, Музей сучасного мистецтва України, м. Київ,
2012 р.;
- участь у колективній виставці в межах українсько-японського проекту «Свято японських хлопчиків», Центр сучасного мистецтва «Совіарт», м. Київ, 2012 р.;
- участь у благодійній виставці «Мистецтво проти раку», БЦ «Леонардо», м. Київ, 2013 р.;
- участь у колективній виставці «З Україною в серці», Галерея мистецтв «Лавра», м. Київ, 2013 р.;
- участь у благодійній виставці-аукціоні, кошти з продажу робіт проекту спрямовано в фонд допомоги пораненим в АТО, Музей української ікони «Духовні скарби України», м. Київ, 2014 р.;
- персональна виставка творів, Посольство Республіки Індія, м. Київ, 2017 р.
- персональна виставка творів «Українське житло: від Шевченківської хати до сучасного інтер’єру», Галерея Літературно-меморіального будинку-музею Т. Шевченка «Хата на Пріорці», м. Київ, 2020 р.;
- персональна виставка творів «Чарівний світ стихії води», Галерея Літературно-меморіального будинку-музею Т. Шевченка «Хата на Пріорці», м. Київ, 2021 р.
Детальну інформацію про творчість Людмили Кобичевої можна дізнатись за тел. 0673086839, або по e-mail dochkalu@gmail.com
Ласкаво просимо! Вхід вільний!
Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст.м. «Контрактова площа»
www.dolesko.com