
Серія доброчинних онлайн-виставок, де можна безоплатно переглядати твори мистецтва, а умовну вартість квитка перерахувати на підтримку Збройних сил України та благодійних фондів.
На підтримку військових, які відважно захищають наші життя, спадщину та майбутнє, Музей Івана Гончара, створив проєкт ARMY.HONCHAR.ORG.UA.
Україна і українці
Переглянути онлайн-виставку:
https://army.honchar.org.ua/ukraine-and-ukrainians/ua
У цьому проєкті перед вами відкриються давні світлини українців. Це більше ніж просто фото. Це свідчення розмаїтості та унікальності української культури. Це саме те, що хоче знищити ворог. Але українці — неймовірно волелюбний народ, і ми щодня підтверджуємо це у своєму спротиві.
«Україна і українці» — виставка світлин кінця ХІХ – І половини ХХ століть з архівного фонду Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ, Україна), зібраних засновником музею Іваном Гончаром в однойменний 18-томний мистецький історико-етнографічний альбом.
Серед масиву фотографій альбому для виставки ми представляємо двадцять п’ять світлин з народними типами українців минулих століть. Гідні, величаві, зосереджені, волелюбні — такими постають зі світлин пращури українців.
Онлайн-виставку створено за підтримки Weblium.
Зброя плакатного символу
Плакати Миколи Гончарова — це візуалізація глибоких змістів та рефлексія художника на навколишній світ і події. Його роботи не обтяжені зайвими деталями, лаконічні та вишукані. Микола малює плакати щодня протягом 15 років, з яких останні 9 років — про війну.
Саме вони стали наповненням онлайн-виставки «Зброя плакатного символу».
Переглянути онлайн-виставку:
https://army.honchar.org.ua/war-posters/ua
Нині у багатьох містах України й за кордоном тривають благодійні виставки та мистецькі аукціони Миколи Гончарова, всі гроші з яких він передає на потреби ЗСУ. Тож закликаємо після перегляду цієї виставки підтримати Збройні сили України грошовим внеском (посилання в кінці сторінки).
Микола Гончаров — графік, художник та дизайнер. Народився у Києві 1972 року в родині відомих спадкоємних митців Прахових-Гончарових. Закінчив Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (майстерня книжкової графіки, керівник — професор Чебаник Василь Якович). Нині Микола працює художником у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні — Музеї Революції Гідності.
Іван Гончар. Збирач - Віртуальна виставка
Запрошуємо до віртуальної мандрівки з Іваном Гончаром у дивовижний простір народного мистецтва:
https://xcube.gallery/honchar.museum/
Перша віртуальна виставка Музею Івана Гончара «Збирач» присвячена Івану Гончару та виявляє одне з його життєвих покликань — збирача та дослідника українських старожитностей.
Записи з експедиційних щоденників Івана Гончара та віднайдені ним твори традиційного мистецтва, історії про тогочасну Україну, замальовки унікальних пам’яток архітектури, народних типажів і звичаїв, а також велика колекція з його приватного хатнього музею — все це представлено в чотирьох віртуальних залах виставки: «Експедиції», «Спаситель», «Мамаї», «Скарби».
Відчуття реальної присутності у живому просторі виставки реалізовано за допомогою цифрових інструментів на платформі Unreal Engine, вишуканих віртуальних інтер'єрів, інтуїтивної та простої навігації, наявності величезної кількості текстів, анотацій та відео, високої швидкості завантаження як на мобільні, так і на стаціонарні пристрої.
Експозицію доповнює фрагмент кінострічки Тараса Грималюка, створеною мистецькою агенцією «Арт Велес». Музичним провідником виставковими залами стала мелодія виконана на електробандурі Валентином Лисенком (США).
У просторах виставки реалізовано динамічне світло, що додає ще більшої реалістичності та об'єму. На мобільних пристроях з'являється можливість використовувати гіроскоп та окуляри віртуальної реальності.
Проєкт підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.
Проєкт реалізовано у партнерстві з Pangram — інноваційною мистецькою онлайн-інституцією, метою якої є посилити інституціональну співпрацю та створити майданчик для синтезу нових технологій і візуального мистецтва.
Ідея: Петро Гончар
Координаторка проєкту: Ольга Ващевська
Художній концепт, 3D-реалізація: Сергій Ніжинській
Авторки концепції та кураторки виставки: Ольга Ващевська, Тетяна Пошивайло
Науково-фондовий супровід: Вікторія Куцурук, Катерина Міщенко, Оксана Юхименко, Русалім Костина, Ганна Кошманенко, Лідія Дубиківська-Кальненко, Христина Чучман
Тексти: Тетяна Пошивайло
Редакторка: Юлія Патлань
Режисер відео: Тарас Грималюк
Музичний супровід до виставки: Валентин Лисенко
Підтримайте Збройні сили України
Ми точно знаємо, Україна переможе. Та кожен з нас може наблизити цей день, фінансово підтримавши Збройні сили України.
Офіційний рахунок ЗСУ в НБУ
Фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим"