What in UA - Новини культури і мистецтва

Видавництво «Колесо Життя» презентувало новий проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

Людина і суспільстволітература / суспільство
Дмитро КовальчукКоментарі: 1Перегляди: 116
1
лютого
2024
Видавництво «Колесо Життя» презентувало новий проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

У Pochayna Event Hall презентували унікальний дослідницький проєкт, що стане загальною тематикою журналу «Колесо Життя» на 2024 рік: «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ». Ця тема стане об’єднуючою для всіх матеріалів номерів.

Відео презентація

Під час презентації видавчиня «Колеса Життя» Інеса Кравченко розповіла про створення неформальної дослідницької платформи «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ», в центрі якої є Людина, та про запуск оновленого формату друкованого журналу “Колесо Життя”, що за 17 років існування став справжнім явищем серед українських інтелектуалів. 3 вересня 2006 був надрукований перший номер журналу. З того часу у світ вийшло 147 номерів журналу і 4 спецвипуски. Понад 1000 відомих експертів стали авторами статей або учасниками інтерв’ю. З 2022 року відеозапис всіх інтерв’ю дублюється на ютуб-каналі “Колесо Життя”: https://www.youtube.com/@kolesogiznivideo

Проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

Відправною точкою проєкту «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ» став просвітницький форум “Освіта Дивосвіту”, що відбувся у вересні цього року. Концепція форуму «Освіта Дивосвіту» була заснована на книзі о. Андрія Зелінського «Семенові зорі». «Семенові зорі» - це алегорична казка, де кожен герой грає свою важливу роль, додаючи у спільну історію власних сенсів, а кожна подія спонукає до глибоких роздумів і сприяє особистому зростанню. За сюжетом головний герой Семен вирушає в подорож, аби побачити власне село з-за валів з іншого боку та навчитися запалювати зорі. Тепер в планах у “Колесо Життя” продовжувати початий напрям разом з залученими експертами: створювати події, курси, книжки та інструменти особистих трансформацій на межі фундаментальних культурних дисциплін: музики, мистецтва, філософії та духовних і тілесних практик. Їх синергія утворює квінтесенцію знань про людину і її Всесвіт. Команда проєкту перетворюватиме інформацію у сенси, робитиме умови для особистих трансформацій.

Проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

“Наступний рік пройде він під новою темою – «Людина Диво Світ», - каже Інеса Кравченко, засновниця журналу та натхненниця проєкту, - Реальність наполегливо забирає в нас зовнішні опори, підштовхує нас, провокує відкрити територію, де ми дійсно можемо керувати. І ця територія – у нас всередині. Ми вже почали свій рух – по мапі Дивосвіту, яка з’явилася завдяки Андрію Зелінському. Цей і кожен наступний номер журналу буде присвячений двом із восьми зупинок на мапі Дивосвіту. У першому – ми зупиняємося на мистецтві запалювати зорі і на пам’яті, з якої ми всі розпочинаємось. І головне питання, яке ми розглядали з нашими експертами, звучить так: як вичитати свободу зі своєї пам’яті? На пошук відповіді були націлені всі наші події – інтерв’ю, відкриті зустрічі, лабораторії, презентації книг. Кожна з подій – це відповідь, яка відкриває певний бік нашої свободи, сенсів нашого життя і сили, яка допомагає рухатися вперед обраним шляхом. Аби стати справжніми господарями власного життя”.

Проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

Першою темою оновленого журналу було оголошено питання: «Метафізика переходу: як вичитати свободу з пам'яті?». На його сторінках можна прочитати думку на цю тему експертів з різних галузей знань: економістів, філософів, культурологів, військових, політичних психологів, громадських діячів, продюсерів та інших. Під час презентації декілька запрошених учасників випуску висловились з цього приводу у своїх виступах:

  • Анатолій Амелін, співзасновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future.
  • Олександр Філоненко, філософ, викладач, постійний спікер «Колеса Життя» та Cowoguru.
  • Володимир Нікітін (Африканич), сучасний мислитель, доктор культурології, кандидат архітектури, професор, поет і письменник.
  • Віталій Хромець, координатор ініціативної групи в «Інакша освіта», Co-Founder/CEO в агенції n'craft, директор ГО «Несторівський центр», доктор філософських наук.
  • отець Георгій Коваленко - український православний священнослужитель, блогер, громадський діяч, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості у Лабораторії українськості.
  • Іван Форманюк - психолог та керівник проєкту TESMIND,
  • Юрій Нагулко - український художник, філософ і мислитель
  • отець Олександр Чорней - протоієрей, місіонер, настоятель Храму Свт. Інокентія Херсонського.

Отець Георгій Коваленко поділився своїми роздумами щодо української перемоги і необхідної для цього мобілізації: “Якщо ми хочемо перемоги, то перемога - це не побєда. Побєда - це “після біди”, а перемога - це надзусилля. Тобто, це - не якийсь день, коли все закінчилось і ми щасливі. Перемога - це робити більше, ніж можеш. Це - щось, що має тривати в часі. Ми в перемозі до тих пір, поки в нас залишаються Віра, Надія, Сила нашого духу. Ми перемагали на початку березня 22го року. Чому ми сьогодні починаємо зневірятися і це - найбільший виклик, який стоїть перед нами? Тому що перемога в голові. А вже потім додаються можливості - ресурси, зброя, і знаходяться інші стратегічні рішення. От що дуже важливо. І тому мобілізація - це не те щоб один раз зібратися. Колись я жартував про те, як перекладається “подвижник” сучасною мовою. Подвижник - подвижний. Сучасною мовою це означає - мобільний. Якщо продовжити цю паралель: мобілізація - подвижництво, то в самому слові “подвижництво” є слово “подвиг”, є слово “рух” і є те, що це на все життя. Це - якийсь вибір, який людина робить на все життя. Її життя стає цим подвижництвом. Реальний подвижник не вважає, що робить щось героїчне. Він йде своїм життєвим шляхом в тих обставинах, які є. Але вибір - його. Людині важливо розуміти головне. Особливо, коли вона намагається перемогти - зробити надзусилля над собою чи надзусилля разом. Особливо тоді, коли їй треба мобілізуватися. Тобто обрати свій життєвий шлях відповідно до власної мети, до спільної мети і зробити неможливе”.

Володимир Африканович Нікітін розмірковував про вплив української освіти на розвиток свободи в українському культурному коді: “Українська освіта, Освіта Дивосвіту - це те, що Україна може внести до світу. Це - український лад, який для мене, як для архітектора, бароковий. А барокко це - невизначеність, множинність, перебільшення, відкритість, багато уявлення. І по-моєму це треба якось внести в освіту. Та освіта, яку ми знаємо, виникла зовсім недавно, три століття тому. Ця єдина державна.освіта, єдина школа. До того і далі будуть інші освіти. Зараз наше завдання - зрозуміти, що освіта повинна бути спрямована не на професію, а на свідомість. Та свідомість, яку ми маємо, це - свідомість єдиного правильного, де все інше є вороже. А Україна завжди була на перехресті, і це її хрест, її Спокуса, її перспективи. Але перехрестя може бути таким перехрестям, де через тебе все проходить, а може бути перехрестям, де через себе все перетворюється. Українська освіта, як перетворення”.

Іван Форманюк порадив скористатися ефективною практикою роботи з пам’яттю і конструювання свого майбутнього: “Сучасні дослідження виділяють пам'ять, як конструкт, як механізм, який здатен перезбиратися. Є пам'ять на минуле, і є пам'ять на майбутнє. Пам'ять на майбутнє - це те, що організовується нашим механізмом цілепокладання. Виявляється, що людина, яка може розказати про себе змістовну, чітку, без протирічч історію, яка зшиває її минуле, теперішнє і майбутнє, має кращий механізм постановки цілей і розуміння образу майбутнього. Я історію про себе визначаю в статті, як ідентичність, як здатність усвідомити себе більше в плані самості: хто я на різних рівнях буття: онтологічному, професійному і т.д. Працюючи з наративом людини, хто вона є, нам треба пробудувати ким вона себе бачить в майбутньому. В книзі Ігоря Козловського є слова: “Треба розрізняти волю і свободу. Волі ми всі хочемо, а свобода - це наш внутрішній вимір”. Звідси і з’являється людина, яка визначає: “А ким я хочу себе відчути через крок?”. Детальну механіку цієї практики можна прочитати у новому номері журналу “Колесо Життя””.

Віталій Хромець розповів про вплив Григорія Сковороди на університетську і всю освітню українську культуру: “В інтерв'ю, яке ви можете прочитати в новому номері ми говорили про трьох людей: про Сковороду, про Ушинського і про Сухомлинського. Сковорода - це світ, який тільки зараз проявляється, як світ України, світ українства. Для мене Сковорода - це та людина, яка заклала основу нашої соціальної пам'яті. Сковородинівська культура визначила освітню культуру. Ушинський вчився у Новгород-Сіверській семінарії. Директором цієї гімназії був сковородиневець з козацького роду. Сам Ушинський згадував, що гімназія мала вплив на те, що він, маючи батька великороса, назвав себе малоросіянином. І Сухомлинський, який народився, жив і помер в радянський час, раптом починає говорити про поняття “сердечності”. Сковородинівське поняття. Він говорив про те, що треба змістити акцент в педагогіці з “педагогіки голови” до “педагогіки серця” так, як говорив в свій час Сковорода. Коли я розмовляв не так давно з Ольгою Василівною Сухомлинською, донькою Василя Олександровича, я використав слово “сердечна педагогіка”. І Ольга Василівна, людина поважного віку, академік, доктор наук, зауважила: “В педагогічній традиції встановилося словосполучення “педагогіка серця”. А Інеса Кравченко в нашому інтерв’ю усталила інший термін - “сердечна педагогіка”. І мені здається, що це щось інше, коли спочатку “серце”, а потім “педагогіка””.

Юрій Нагулко відрефлексував фундаментальні закони буття: “Люди говорять про мудрість, це - величезна глибина. В повсякденні мудрість проявляється інколи так, як ми п'ємо воду. Вона в людині або є, або її нема Ти хочеш її прийняти, вона приходить до тебе. Якщо ти не готовий її прийняти так, як Віру, вона до тебе не прийде ніколи. Мудрість - це океан. Інколи ми просто дивимося на поверхню. Вона величезна. Вона без краю. Але насправді океан має глибини. І тоді це безмежжя. Про Сковороду говорили, що він занурювався в безмежжя. Багато філософів, той же Ніцше, Юнг… І сьогодні багато філософів занурюється туди. Але чим глибше ти занурюєшся, тим більше ти розумієш, що витоків лише два: Любов і Милосердя. Все інше точно не від Бога і не від людини, не від серця”.

Проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»Проєкт «ЛЮДИНА ДИВО СВІТ»

Придбати журнал можна за посиланням:

https://koleso-gizni.com.ua/uk-ua/zhurnal-koleso-zhizni/zhurnal-koleso-zhyttya-lyudyna-dyvo-svit

Слідкуйте за новинами в соцмережах проєкту!

FB: https://www.facebook.com/LudynaDyvoSvit

Instagram: https://www.instagram.com/ludyna_dyvo_svit

АРХІПЕДАГОГІКА, або про початки освіти західного світу. Курс лекцій Віталія Хромця
Відкрився Віртуальний Музей Української Діаспори
Поділіться в соцмережах:twitter.com facebook.com blogger.com livejournal.ru
Ще записи на тему
На 75-році з життя пішла заслужена артистка України Людмила Миколаївна Карафетова
На 75-році з життя пішла заслужена артистка України Людмила Миколаївна Карафетова
Виходить новий номер журналу Людина Диво Світ, присвячений обговоренню теми свободи людини
Виходить новий номер журналу Людина Диво Світ, присвячений обговоренню теми свободи людини
Найбільш сімейний Новий рік: як українські артисти зустріли 2021 (ФОТО + ВІДЕО)
Найбільш сімейний Новий рік: як українські артисти зустріли 2021 (ФОТО + ВІДЕО)
Марина Кінах перехворіла на COVID-19 і дала інтерв'ю Владу Дарвіну — дивитися новий випуск PRO: WIDER (ВІДЕО)
Марина Кінах перехворіла на COVID-19 і дала інтерв'ю Владу Дарвіну — дивитися новий випуск PRO: WIDER (ВІДЕО)

Коментарі: 1

1 Dimochka 07-02-2024 22:18

Всі зібрались, не вистачає лише Арестовича.

Залиште коментар!

Коментар буде опубліковано після перевірки

Ви можете ввійти за допомогою свого логіна або зареєструватися тут.

(обязательно)

  • Афіша подій
  • Кіно і Театр
  • Музика
  • Образотворче мистецтво
  • Література
  • Людина і суспільство
  • Мозаїка життя
Найпопулярніше
  • Відео про чудеса України - проект «7 чудес України» 1
Останні коментарі
Книга «Jingle Bellz» Олексія Анулі: шокуюча сповідь українського воїна про виживання у російському полоні
  • Mikki » Це дуже цікава і складна тема. Мало хто зі звільнених наважується говорити, адже страх осуду...
Шановний Пацюк - архетипы Украины
  • Dimochka » Алексей Арестович покинул Украину в сентябре 2023 года, предположительно, с помощью письма от Главного управления...
Причини війни та образ ворога: від фантастики Філіпа Діка до психології сучасних конфліктів
  • Анонім » У оповіданні чітко сказано – це психічно хворі люди. Навіщо всі ці натяки про суспільство...
  • Андрій » Ход думок, приблизно такий: Люди створюють ворога, щоб відчути контроль. Істерія стає заразною, страх передається як вірус. Ворог...
СЛАВА+ Інтерв'ю з зірками шоу-бізнесу Відео
  • Vicster » СЛАВА+ витягнув на світ божий всі секрети наших зірок. Мабуть це найбільша підбірка інтерв'ю за...
  • Головна
  • Про сайт
  • Коментарі
  • Контакти
  • Архів
×
Пошук по сайту
© Новини культури та мистецтва, 2025.