
У Музеї історії міста Києва з 6 по 16 червня 2024 року проходить виставка «Exit» («Вихід») української художниці Алли Ронікіер. Виставка присвячена темі посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та є частиною просвітницької кампанії під гаслом "Not all wounds are visible" ("Невидимі рани").
Виставка представляє чорно-білі картини, які глибоко символічні. Наприклад, робота "Гойдалка" символізує швидкоплинність життя, а "Перехрестя" - необхідність вибору.
Сила мистецтва для подолання травми
Виставка Exit не лише відображає колективну травму українського суспільства, але й пропонує шлях до зцілення через мистецтво, нагадуючи, що навіть у найтемніші часи існує вихід - перемога та свобода.
Картини зосереджені на темі посттравматичного стресового розладу, який присутній зараз у багатьох українців. Картини глибокі, вони передають емоційний стан, але вони не транслюють безнадійність, а дають відчуття, що вихід, все ж таки, є! І це чи не єдине правильне рішення. Бо як стверджують психологи ми самі обираємо стан як ставитися до свого життя та навколишнього світу, як на нього реагувати. Поки в нас є сенс жити нас не зломить жодна перешкода. Продовжуймо жити, шукати сенси свого життя та боротися далі за майбутнє наших дітей всіма можливими способами.
Віктор Досенко, директор ГО "Вища медична школа", підкреслює: "Мистецтво має таємний вхід до нашої психіки — через емоційний інтелект доносить уявлення про дуже складні речі, навіть про ПТСР!"
Про художницю
Алла Ронікіер (нар. 1961) - українська художниця польського походження. Художниця за фахом інженер-конструктор. До березня 2022 року жила та працювала у Білій Церкві на Київщині, де відкрила художню галерею Art Gallery Ronikier. Крайні понад два роки — у Польщі. Її роботи представлені у музеях та галереях України, США, Франції, Швейцарії, Німеччини та інших країн.
Алла Ронікіер створила серію робіт ще у 2010-2011 роках, які вражаюче точно передбачили емоційний стан українського суспільства після повномасштабного вторгнення Росії. Художниця зазначає: "Немов би якась сила змусила взяти мастихін і, вдаючись до нових засобів вираження, крок за кроком, створювати оповідання, де кожна ілюстрація була схожа на стоп-кадр фільму, ідеєю якого стала філософія темряви людської душі під впливом катастрофи".
Виставку організували Благодійний фонд United Help Ukraine і ГО "Українська вища медична школа" за підтримки ГО "Бугурт Січ".
Виставка відкрита з середи по неділю, з 12:00 до 19:00.
Пн.-Вт.: вихідні.
Вхід безкоштовний.
Адреса музею: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 7.
https://www.facebook.com/kyivhistorymuseum