
29 грудня 2023 року у Національному музеї «Київська картинна галерея» починає роботу проєкт «Іван Марчук. Відомий невідомий».
29 грудня 2023 року об 11:00 починається ретроспективна виставка художника Івана Марчука "Відомий невідомий". На виставці представлені роботи, що розкривають різні аспекти та цикли творчості Марчука.
Здається, що про Івана Марчука вже все сказано, про його життя, творчість, мистецьку техніку. Всі його шедеври вже побачені та далі вразити або принести щось нове — неможливо. Однак з кожним розгортанням його полотна шар за шаром відкривається щось нове і раніше небачене. На виставці представлена добірка робіт, які експонуються вперше, що відображено в назві «Відомий невідомий».
Ця виставка не обмежується ретроспективою творчості видатного художника Івана Марчука, а радше є спробою проаналізувати всі аспекти його внеску під іншим кутом зору. Саме тому концепція базується на таких протилежностях, як політичне vs. аполітичне, свобода vs. рабство, сприйняття vs. несприйняття, відоме vs. невідоме.
Статті про художника з роками стають сміливішими. Колись аполітична, його творчість тепер відображає протестну позицію художника та культурний код нації. Митець, якого раніше вважали неприйнятним для влади та спілки художників, тепер вважається генієм, на виставки якого з нетерпінням чекає публіка. Попри обмеження та ідеологію радянської доби, Іван Марчук залишається вільним у своїй творчості. Сьогодні ми маємо можливість експонувати в залах музею раніше невідомі роботи Марчука. Колись ці роботи вважалися небезпечними та потрапляли в категорію "люди цього не зрозуміють".
Весь творчий шлях Марчука можна ототожнити з його авторською технікою "пльонтанізм" (від західноукраїнського діалекту "пльонтати" - плести, переплітати). Як і його картини, шлях Івана Марчука звивистий, тернистий і постійно змінює напрямок.
Результатом його подорожі стала неймовірна краса картин, представлених на виставці. Чи дійсно ми зрозуміли "голос його душі", чи він все ще залишається для нас «Відомий невідомий»? Запрошуємо вас оглянути виставку і відповісти на ці питання для себе.
Проєктна група: Олена Боримська, Вероніка Щукіна, Ірина Хоменко, Олександра Рижова, Олександра Кабакова, Єлизавета Шуляк.
Дизайн: Маліка Умарова.
Виставка триватиме з 29 грудня.
Вартість повного вхідного квитка – 300 грн (пільгові категорії – 150 грн).
Музей приймає відвідувачів за адресою: м. Київ, вулиця Терещенківська, 9, за звичним графіком роботи: з 11 до 18 години (крім понеділка та четверга); з 11 до 19 години у вівторок. Каса працює до 17:20 (18:20 у вівторок).