
13 вересня — 27 жовтня 2024 року у Національному центру "Український Дім" відбуватиметься виставка «Кола Сільваші» - велика музейна ретроспектива Тіберія Сільваші.
Український музей сучасного мистецтва та Національний центр "Український Дім" розгортають широкомасштабну музейну ретроспективу, присвячену творчості Тіберія Сільваші. Виставка «Кола Сільваші», що триватиме з 13 вересня по 27 жовтня, займе п'ять поверхів Українського Дому, представляючи не лише роботи самого Сільваші, а й твори понад 90 інших митців.
Експозиція висвітлює еволюцію мистецьких практик Сільваші, демонструючи його роботи в різноманітних контекстах та медіа. Відвідувачі матимуть змогу ознайомитися як з реалізованими проєктами, так і з тими, що залишилися на стадії концепції.
Над створенням виставки працювала команда кураторів у складі Лідії Аполлонової, Ольги Балашової, Анни-Марії Кучеренко, Бориса Філоненка та Ярослава Футимського. Вони підкреслюють ключову роль Сільваші у формуванні сучасного українського мистецького ландшафту, називаючи його "анкерною фігурою".
Сам Тіберій Сільваші, активно залучений до підготовки виставки, розглядає мистецтво як інструмент фіксації істини буття. Він вбачає у виставці можливість презентації цієї істини широкому загалу: «В екзистенціальній одинокості людини у світі, мистецтво залишається єдиною можливістю встановити гармонію. В такі моменти буття розкривається як істина. І мистецтво — стає інструментом запису істини. А виставка її презентацією».
Публічна програма проєкту, курована Катериною Яковленко, пропонує широкий спектр освітніх та пізнавальних заходів. Відвідувачі матимуть змогу взяти участь у лекціях, кураторських екскурсіях, перформансах, концертах, читаннях та публічних дискусіях.
Ця ретроспектива надає унікальну можливість глибше пізнати творчий доробок та особистість Тіберія Сільваші, чий вплив на сучасне українське мистецтво важко переоцінити.
Білети онлайн:
https://kontramarka.ua/uk/vistavka-kola-silvasi-96638.html
Адреса виставки: Український Дім, м. Kиїв, вул. Хрещатик 2.
https://www.facebook.com/UMCA.museum