
Український фільм «ЖИВА» було знято за реальними подіями, які трапилися з Анною Попович у 1950-х роках. У 91 році Попович розповіла свою історію авторам стрічки та дозволила її екранізувати.
Жанр: Драма, історичний
Країна: Україна
Кінокомпанія: Invert Pictures
Режисер: Тарас Химич
Актори: Ольга Комановська, Ростислав Держипільський, Юрій Хвостенко, Володимир Правосудов, Володимир Климук.
Фільм «ЖИВА» було знято за реальними подіями, які трапилися з Анною Попович у 1950-х роках. У 91 році Попович розповіла свою історію авторам стрічки та дозволила її екранізувати. Більша частина зйомок відбувалися у Ґорґанах, у тих місцях, де відбувались події з життя Попович. Сцену з допитом головних героїв знімали у львівському Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», директор якого, Руслан Забілий, виступив консультантом фільму.
Український фільм «ЖИВА» - перша повнометражна ігрова стрічка українського режисера Тараса Химича. Історико-драматичний фільм «Жива» заснован на реальних подіях, про які розповіла Анни Попович. Власне вона і стала прототипом головної героїні.
Кінострічка розповідає історію, яка відбувалася 1949 року в Карпатах. Молода Анна має надприродний дар – відчувати та передбачувати майбутню небезпеку. Рятуючись від загону МҐБ, головна героїня потрапляє в табір українських повстанців, де зустрічає свого друга дитинства на ім’я Ніко. Боротьба між МҐБ та повстанцями триває. У такій ситуації дар Анни стане неабиякою допомогою «лісовим побратимам».
Історія жінки, яка своїм даром бачити віщі сни та передбачати майбутнє змінювала долі людей. Проте, чи зможе вона вберегти власне життя від небезпеки, чи підкориться їй власна доля?
На глядача чекає гострий сюжет з властивим елементом – погонями та стрільбою, дружба і зрада та непроста історія кохання головної героїні.
Більшість сцен фільму «ЖИВА» зняті саме у тих місцях, де відбувалися реальні події. Головні ролі зіграли актори з Івано-Франківського драматичного театру. Один із саундтреків до стрічки написав Сашко Положинський.
Коментарі: 8
1 Катерина 10-05-2017 22:57
Останні роки почали з"являтися проукраїнські фільми і це тішить. Українське кіно завжди відрізнялося від "великорусского" навіть у радянські часи, це було тепле тонке душевне філософське кіно. А під час незалежності - український кінематограф майже знищений.
2 Олег 10-06-2017 08:15
Хороший исторический фильм, тем более по реальным событиям. Нужно по-больше снимать таких фильмов про историю Украины, про угнетение украинцев. Волосы дыбом встают когда слушаешь наших бабушек и дедушек, когда они рассказывают ужасы, что творили коммунисты, и не только в сталинские времена, а у нас так мало фильмов об этом.
3 Ната 18-07-2017 16:06
Гарний фільм, музичне оформлення, неймовірно красиві Карпати. Да ЖИВА! треба жити, важко і боляче дивитись, але така доля героїні як і багатьох українців. Реальні події такі і є, як були у минулому столітті так і зараз, імперія зла - творить зло.
4 Alex 02-08-2017 21:35
Багато страждань випало на долю українського народу, і основному зло і ненависть іде від росії, ніяк не можуть зачистити собі цю теріторію...
5 cortes 26-11-2017 18:12
Дуже важкий фільм, але що поробиш таке у нас життя було, може тому і зараз так погано
6 Wandanew 09-01-2020 06:47
Если бы все то, что блестит, было золото — золото стоило бы много дешевле.
7 Денз 13-03-2020 22:11
Чем больше женщины стремятся освободиться, тем несчастнее они становятся.
8 Volya 30-03-2022 06:26
Вижити, якщо ти українець не просто. Сьогодні це дуже актуальний фільм, дозволяє зрозуміти агресію Росії як цивілізаційний конфлікт з Україною. Зйомки фільму Жива 2016 проходили у Горганах, де відбувались події з життя Ганни Попович.