
18 листопада - 18 грудня 2021 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» буде відбуватись виставка картин самобутнього художника з Вінниччини Ігоря Зозулі «Революційний вернісаж». Експозиція діятиме до 18 грудня 2021 року.
“Під час Помаранчевої революції я малював усе з натури, а під час Євромайдану – і з натури, і з фотографії. На Революцію Гідності я їздив зі старшим сином, добирався з Вінниччини електричкою. Не раз ночував на Майдані – у Будинку Профспілок, у наметах. Не хотів малювати вождів, малював простих людей – і знайомих, і незнайомих мені... Хотів зобразити життя, побут Майдану”, – розповідає митець.
Ігор Зозуля народився 22 червня 1969 року в селі Рубань на Вінниччині. У 1987 році закінчив вище Вінницьке художнє училище. Життя у селі й близькість до природи надихнули до малювання пейзажів. Художній стиль сформувався завдяки роботам відомих українських художників Аркадія Сороки та Миколи Чулка. Намалював понад 1000 картин, більшість із них були створені в селі Стрижавка Вінницької області, де довгий час жив художник. Активний учасник Вінницької громади художників, у 2006 році заснував у Вінниці громадську організацію «Мистецький Центр», є одним із організаторів Вінницького мистецького узвозу.
Провів понад 20 персональних виставок у Києві та Вінниці. Брав участь у благодійних виставках в Україні в підтримку воїнів АТО/ООС та в Польщі на підтримку онкохворих дітей.
Роботи художника представлені в українських художніх музеях, є в приватних вітчизняних та закордонних колекціях.
Вхід на відкриття – безкоштовний.
Просимо відвідувачів виставки дотримуватися чинних карантинних вимог, а саме мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до відвідування виставки, вдягати маску, яка закриває ніс та рот, дотримуватись соціальної дистанції.
Місце проведення: вул. Лаврська, 19, Київ, НЦНК “Музей Івана Гончара”.
Години роботи: Вт-Нд з 10.00 до 17.30. Вихідний день – понеділок.
Організатори: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара".
Акредитація ЗМІ доступна за посиланням: https://forms.gle/GbRrfmAc3bGNkkRx7
https://www.facebook.com/honcharmuseum/
Коментарі: 2
1 Жорж 17-11-2021 11:20
При згадці слова «революція», ми говоримо про руйнування старих засад і поглядів та створення нових принципів. Мистецтво частково відбиває нову реальність, а частково пропагує цю нову реальність. Тобто це звичайна функція мистецтва - хтось дійсно вірить у це, а хтось заробляє на цьому, як і завжди.
2 Бульба 25-11-2021 15:13
Цікаво, що Євромайдан знайшов широке відображення у мистецтві. Тому Майдан – унікальне явище в історії України та загалом. Сумно, що в результаті народ розчарувався.