
12 — 14 жовтня 2023 року в Національному художньому музеї України відбуватиметься виставка «Дар Жан-Клода Маркаде» з циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції»!
У 2021 році відомий французький дослідник мистецтва Жан-Клод Маркаде подарував NAMU роботи українських митців-модерністів, які жили й працювали у Франції. Тож музейна колекція поповнилася 98 творами Михайла Андрієнка та 58 роботами Анни Старицької. 12-14 жовтня вибрані роботи митців можна буде побачити в залах NAMU, а також поспілкуватися із фахівцями про особливості творчості української діаспори.
Жан-Клод Маркаде та його дружина, українка з походження Валентина Маркаде (Васютинська) зробили значний внесок в популяризацію українського мистецтва у Франції. Так, Валентина Маркаде у 1981 році захистила дисертацію з історії українського мистецтва, яка згодом лягла в основу окремої книжки. Жан-Клод Маркаде широко відомий завдяки своїм дослідженням українського авангарду, йому належить монографія про Казимира Малевича.
Михайло Андрієнко (1894–1982) був помітною постаттю в середовищі Паризької школи, його твори позначені рисами багатьох новітніх напрямів – від фовізму до сюрреалізму. Творчість Анни Старицької (1907–1981) цікава широким діапазоном технік, характерних для повоєнного модернізму. Вона зверталася до колажу, монотипії та найрізноманітніших варіацій естампу.
Протягом трьох днів вас чекає експозиція з кількох творів Анни Старицької й Михайла Андрієнка, а на відео ми покажемо всі роботи, які подарував музею Жан-Клод Маркаде. Крім того, запрошуємо долучитися до різноманітних активностей:
- 12 жовтня (четвер) о 17:00 – розмова із науковцями про українських митців за кордоном та про повернення їхньої спадщини в Україну. Участь візьмуть дослідниці українського мистецтва ХХ століття Оксана Баршинова, Тетяна Жмурко (NAMU) й Анна Лексіна (Музей української діаспори)
- 14 жовтня (субота) о 14:00 - майстер-клас для дітей від 8 років "Чарівні створіння" за мотивами творів Анни Старицької (змішана техніка із використанням трафаретів). Батьки у цей час матимуть змогу не лише оглянути експозицію, а й поспілкуватися про твори з медіатором.
- 14 жовтня (субота) о 16:00 – «Запитай медіатора»: усі охочі зможуть поставити свої питання медіатору, поспілкуватися про побачені твори, поділитися думками і враженнями.
Виставка відкрита для відвідування 12–14 жовтня з 12:00 до 17:00. Вартість відвідування лише виставки – 50 грн. Вартість відвідування подій – 100 грн, майстер-класу – 150 грн. Щоб зареєструватися на подію, перейдіть за посиланням: http://surl.li/lyxgt
Адреса Національного художнього музею України: м.Київ, вул. М. Грушевського 6.
Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.