
19 — 21 жовтня 2023 року в Національному художньому музеї України відбуватиметься виставка «Ужгородські шістдесятники», друга подія циклу «Незавершені історії: нові твори з колекції»!
Цього разу пропонуємо поговорити про ужгородських шістдесятників. За останній період колекція музею поповнилася ліноритами 1960-х років авторства непересічної художниці-нонконформістки Єлизавети Кремницької, подарованими київським кінодраматургом і письменником Андрієм Топачевським. Від нього ж у дар музею було передано дві живописні композиції Володимира Микити, відомого своїми яскравими закарпатськими пейзажами та жанровими сценами з життя горян. Невелику експозицію доповнять роботи неординарного графіка-експериментатора, чоловіка Єлизавета Кремницької, Павла Бедзіра з колекції музею.
Без творчості закарпатців розмова про українське мистецтво не може бути повною, адже саме вони змогли зберегти потужну модерністську традицію і справили величезний вплив на український живопис і кінематограф 1960-х років.
Протягом трьох днів ви зможете проглянути представлену експозицію, а також долучитися до музейних активностей:
- 19 жовтня (четвер) о 17:00 — запрошуємо поговорити про ужгородських шістдесятників і про складнощі, з якими стикаються дослідники, збираючи архіви неофіційного мистецтва. Пропонуємо також подискутувати про міф «Закарпатська школа живопису», який міцно вкоренився в українському мистецтвознавстві та про інші «винаходи» радянського мистецтвознавства, які вимагають переосмислення. У розмові візьмуть участь Олена Грозовська, мистецтвознавиця, художниця, кураторка онлайн архіву Ukrainian Unofficial, Тетяна Жмурко й Оксана Баршинова (NAMU).
- 21 жовтня о 16:30 (субота) — розповідь медіаторки про твори, представлені на виставці.
- 21 жовтня о 17:00 (субота) — запрошуємо на перегляд фільму Олексія Уманського «Кіно» (2015), який є своєрідним відео-дослідженням, присвяченим кінострічкам, що були зняті на Закарпатті протягом 50 років. Представить фільм Олег Чорний, кінорежисер, сценарист, дослідник і медіа-художник.
Виставка відкрита для відвідування 19–21 жовтня з 12:00 до 17:00. Вартість відвідування лише виставки – 50 грн. Вартість відвідування подій – 100 грн. Щоб зареєструватися на подію, перейдіть за посиланням: https://forms.gle/y6YP8ZWq55MEjbxx8
Адреса Національного художнього музею України: м.Київ, вул. М. Грушевського 6.
Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.