
З 27 березня до 29 червня 2025 року у Національному музеї декоративного мистецтва України триватиме виставка «Ремесла, що живуть», яка присвячена темі декоративного мистецтва в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України та репрезентативному Списку ЮНЕСКО.
Національний музей декоративного мистецтва України відкриває двері до унікальної виставки, що збирає шедеври визнані ЮНЕСКО та національні скарби нематеріальної спадщини України.
Скарби поколінь під одним дахом
Відвідувачі зможуть побачити близько 150 неповторних творів ІІ половини ХІХ – початку ХХІ століття. Експозиція «Ремесла, що живуть» зібрала унікальні експонати, які представляють елементи Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України та Репрезентативного списку ЮНЕСКО.
Від експедицій Біляшівського до світового визнання
Серед експонатів виставки – справжні раритети, які привезли з експедицій фундатори музейної колекції Микола Біляшівський та Данило Щербаківський. Ці безцінні знахідки зберігались та передавались кількома поколіннями відданих музейників.
Українські ремесла у списку ЮНЕСКО
Відвідувачі побачать визнані світовою спільнотою шедеври:
- Петриківський декоративний розпис
- Предмети з кримськотатарським орнаментом «Орьнек»
- Писанки Лівобережної і Правобережної України
- Вироби Косівської мальованої кераміки
Майстри, що створили історію
Експозиція представляє роботи видатних українських митців: Тетяни Пати, Володимира Глущенка, Марфи Тимченко, Надії Білокінь, Віри Павленко-Черниченко, Надії Бабенко, Василя Карася, Гаврила Пошивайла, Паулини Цвілик та багатьох інших.
Скарбниця національної ідентичності
Виставка демонструє кращі зразки з відомих осередків народних промислів, внесених до переліку культурної спадщини України:
- Кролевецьке переборне ткацтво
- Карпатське ліжникарство
- Глинянський візерунковий текстиль
- Буковинська тайстра
- Обуховицьке ткацтво
- Опішнянська кераміка
- Жіночі прикраси з бісеру Прикарпаття
- Буковинський урочистий вінок з ковилою
- Борщівська вишиванка Тернопільщини
- Вишивки «білим по білому» селища Решетилівка
Виставка «Ремесла, що живуть» запрошує поринути у світ автентичних українських традицій, відчути зв'язок поколінь та побачити, як давні ремесла продовжують жити у сучасному світі.
Виставка працюватиме до 29 червня 2025 року.
Адреса музею: м. Київ, вул. Лаврська 9, к.29
Сторінки музею:
https://www.instagram.com/ukr_decorative_art_museum/
https://www.facebook.com/DecArtMuseum